Korony porcelanowe Warszawa

Stomatologia estetyczna oferuje kilka rodzajów koron, jednak jednymi z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez pacjentów są te porcelanowe, które zapewniają niezwykle naturalny efekt. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad założeniem koron, zapraszamy na wizytę do gabinetu dentystycznego Your Dentist na terenie miasta Warszawa.

Co to jest korona porcelanowa?

Korona porcelanowa inaczej zwana: koronka zęba, to nadbudowa protetyczna zastępująca naturalną koronę zęba, która z jakiś powodów nie może zostać odbudowana tradycyjnym kompozytem, np. po leczeniu kanałowym. Gdy naturalny ząb ulega degradacji wtedy z pomocą przychodzą korony zębowe.

Kiedy warto zdecydować się na korony pełnoceramiczne?

Główne wskazanie do założenia koron porcelanowych to znaczne uszkodzenie zębów, wywołane przez próchnicę, ułamanie zęba lub widoczne jego starcie. Dodatkowo zaleca się je szczególnie w przypadku leczenia kanałowego, zapewniając tym samym osłonę osłabionym zębom.  Korony pełnoceramiczne sprawdzą się również, gdy naturalne szkliwo pacjenta posiada przebarwienia czy inne problemy, które okazują się niemożliwe do usunięcia przy pomocy innych metod stomatologii estetycznej. Korony można zastosować na różnego rodzaju implantach zębów.

Korony porcelanowe na naturalnym zębie

Jeżeli naturalne zęby są po leczeniu kanałowym lub martwe można umieścić na nich korony, które spełniają funkcję wzmacniającą i osłaniającą. Stosuje się je zazwyczaj, gdy korona zęba uległa bardzo widocznym uszkodzeniom, np. została ułamana. Przed założeniem koron lekarz stomatolog musi nadać naturalnym zębom odpowiedni kształt.

Korony pełnoceramiczne a implanty

Korona porcelanowa może zostać z powodzeniem zastosowana na implantach zębów. Jest to niezwykle istotna propozycja dla osób, które szukają sposobu na uzupełnienie ubytków zębowych. W ten sposób można odbudować zarówno koronę zęba, jak i jego korzeń, co zdecydowanie poprawia jakość życia oraz wygląd uśmiechu.

Jakie są zalety zastosowania koron pełnoceramicznych?

Dzięki koronom porcelanowym możliwa jest zdecydowana poprawa estetyki uśmiechu, ponieważ zakryte zostają w ten sposób niedoskonałości zębów zniszczonych przez różne czynniki chorobotwórcze. Do ich zalet należy również fakt, że można je bez problemu dopasować do koloru pozostałego uzębienia, a także nadać im pożądany kształt. Korony wydają się konieczne natomiast w przypadku zębów po leczeniu kanałowym, gdyż nie tylko poprawiają wygląd martwych zębów, ale także są istotne z medycznego punktu widzenia, stanowiąc dla nich ochronę i wzmacniając je. W połączeniu z implantami zębów korony porcelanowe przywracają naturalny wygląd uzębienia. Korony pełnoceramiczne wyróżniają się dużą estetyką, ale też trwałością. Odpowiednio wykonany zabieg, przy użyciu nowoczesnego sprzętu sprawi, że sztuczna nadbudowa zęba będzie służyć pacjentowi przez lata. Korona pełnoceramiczna zapewnia idealny efekt estetyczny i jest nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Jeśli ząb jest "martwy", czyli po leczeniu kanałowym, lub uszkodzenie tkanek jest znaczne należy wykonać nadbudowę protetyczną. Korony pełnoceramiczne są doskonale tolerowane przez dziąsła i świetnie naśladują naturalne szkliwo zęba.

 

 

Your Dentist
Lek.stom. Marzena Kupis 


ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać