Metamorfozy

Przedstawiamy naszą galerię metamorfoz protetycznych. Stomatologia estetyczna oferuje niewidoczne uzupełnienia zęba sztucznym szkliwem, którym z łatwością odbuduje się każdy ubytek. Jeśli nie jesteś zadowolony z kształtu i bawry swoich zębów, to masz do wyboru: sztuczne szkliwo ( bonding), licówki pełnoceramiczne (porcelanowe), korony pełnoceramiczne lub porcelanowe. Korekta zębów sztucznym szkliwem często wykonywana jest w czasie jednej wizyty, w zależności od ilości zębów. Stosujemy najwyższej klasy materiał kompozytowy- Enamel, który trwałością i kolorem nie odbiega od właściwości zebów człowieka. Ścieralność kompozytu, czyli sztucznego szkliwa, jest taka sama jak ścieralność naturalnego szkliwa zębów. Sztuczne szkliwo posiada stabilny kolor ( nie zmienia go z czasem). Licówki wykonujemy w gabinecie oraz w pracowni protetycznej. Na specjalne życzenie pacjenta wykonujemy ultracienkie licówki bez szlifowania.

 

Wszelkie korekty uzębienia wykonujemy za pomocą najwyższej klasy materiału kompozytowego - Enamel. Naddany kompozyt (sztuczne szkliwo) jest nie do odróżnienia od reszty uzębienia. To najszybsza i najbardziej efektywna korekta uzębienia. Bonding (metoda odbudowy zębów za pomocą sztucznego szkliwa) nie ingeruje w strukturę zęba, to po prostu "doklejony" materiał idelanie przylegający do reszty własnego zęba. Kolor szkliwa dopasowujemy do jego podstawowego koloru. Zazwyczaj korekty dokonujemy w czasie jednej wizyty. Ten zabieg jest całkowicie odwracalny. Często sztuczne szkliwo łączymy z licówkami porcelanowymi i pełnoceramicznymi, koronami i licówkami kompozytowymi.

 

Poniżej prezentujemy wybrane prace, z zakresu stomatologii estetycznej, które wykonala doktor Marzena Kupis. Nasi pacjenci często zgłaszają się w celu odbudowy startych zębów. Najczęściej stosujemy sztuczne szkliwo, które niczym nie różni się od naturalnego zęba (tzw. bonding). Przy tym zabiegu unika się preparacji zębów, więc jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić estetykę uzębienia - zmienić kolor i kształt zębów lub dobudować starte szkliwo. Wykonujemy też licówki porcelanowe, licówki kompozytowe, pełnoceramiczne a także korony porcelanowe.

 

PRZYPADEK PANI KINGI

Bonding

Pani Kinga zgłosiła się do nas, ponieważ była niezadowolona z kształtu i barwy swoich zębów. Doktor Marzena Kupis odbudowała utracone przez lata szkliwo kompozytem ( sztuczne szkliwo). Zabieg nosi nazwę "bonding" i jest wykonywany w naszym gabinecie stomatologicznym, który mieści się w mieście Warszawa. Stomatologia estetyczna to główny filar praktyki lekarskiej doktor Marzeny Kupis. Jej gabinet mieści się w samym Centrum Warszawy. 

 

stomatologia estetyczna warszawa centrum

 

PRZYPADEK PANI ANETY

Sztuczne szkliwo

Nasza galeria metamorfoz powiększyła się właśnie o kolejną pracę doktor Marzeny Kupis z zakresu stomatologii estetycznej. Pacjentka, 45 lat, zgłosiła się do naszego gabinetu, aby odzyskać piękny uśmiech. Sztuczne szkliwo i odbudowy kompozytem dały efekt naturalnych i zdrowych zębów. Odbudowa szkliwa na zębach odbyła się podczas jednej wizyty.

 

sztuczne szkliwo na zeby

PRZYPADEK PANI MARTY

Nieinwazyjne usuwanie białych plamek na zębach

Pani Marta zgłosiła się do naszego gabinetu z powodu białych plamek powstałych na zębach. Nieestetyczne przebarwienia mogą powstać na skutek zbyt dużych dawek fluoru, demineralizacji szkliwa, przyjmowanych leków czy po leczeniu ortodontycznym (klasyczne aparaty ortodontyczne tzw. druty). W tym przypadku doktor Marzena Kupis całkowicie zredukowała białe plamy na zębach. Użyła do tego preperatu ICON, który likwiduje białe plamy bez borowania i niepotrzebnego bólu.

 

nieinwazyjne usuwanie białych plamek na zębach

PRZYPADEK PANI EDYTY

Sztuczne szkliwo - enamel

Pacjentka przyjechała do nas z Krakowa na odbudowy zębów sztucznym szkliwem. Lat 25. Doktor Marzena Kupis wypełniła przerwy między zębami kompozytem (enamel) oraz podniosła zgryz. Kolejna praca estetyczna w naszym gabinecie przywróciła pacjentce piękny uśmiech.

 

sztuczne szkliwo stomatologia estetyczna

 

PRZYPADEK PANI EWY 

Licówki porcelanowe

Pacjentka lat 39 zgłosiła się do doktor Marzeny Kupis celem rewitalizacji uśmiechu ( smile design). Głównym życzeniem pacjentki było posiadanie naturalnie wyglądających zębów. Doktor Marzena Kupis zaproponowała jej ultracienkie licówki porcelanowe. W swoim gabinecie w mieście Warszawa, we współpracy z laboratorum technicznym, stworzyła nowy, piękny uśmiech.

licowki porcelanowe przed po

PRZYPADEK PANA TOMASZA 

Sztuczne szkliwo

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu stomatologicznego w celu odbudowy estetycznej zębów. W ciągu kilku wizyt, doktor Marzena Kupis wykonała odbudowy sztucznym szkliwem oraz podniesienie zgryzu. Na życzenie pacjenta oraz z powodu specyficznej anatomii kostnej, przerwa między jedynkami została zachowana w oryginale. Stomatologia estetyczna to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin stomatologii. W mieście Warszawa zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego.

 

stomatologia estetyczna warszawa

PRZYPADEK PANI ANETY. 

Kompozyt, czyli sztuczne szkliwo

Pani Aneta doznała kontuzji podczas uprawnia sportu. Złamała sporą część dwójki. Z pomocą przyszło jej oczywiście zniezawodne sztuczne szkliwo, czyli kompozyt. To rewolucyjny materiał, którego właściwości estetyczne oraz optyczne owocują naturalnym wyglądem zębów, bez wyrażniej linii demarkacyjnej. W poniższej pracy doktor Marzena Kupis najpierw lekko zeszlifowała ułamanego zęba, by później móc uformować nowego za pomocą kompozytu.

 

uraz sztuczne szkliwo

PRZYPADEK PANI EWY.

Licówki kompozytowe

Pani Ewa zgłosiła się do doktor Marzeny Kupis, bo chciała poprawić estetykę swoich zębów. Nie była zadowolona z ich kształtu oraz "zjedzonego" szkliwa. Zaproponowaliśmy jej licówki kompozytowe. W czasie jednej wizyty pacjentka odzyskała piękny uśmiech.

 

licowki kompozytowe warszawa

 

PRZYPADEK PANA JURKA 

Odbudowa zęba sztucznym szkliwem

W czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym w Warszawie,  doktor Marzena Kupis odbudowała dwójkę sztucznym szkliwem. Enamel HRI, bo taką nazwę nosi sztuczne szkliwo, to materiał najwyższej jakości najlepiej oceniany przez pacjentów. Świetnie koresponduje z naturalnym zębem, dlatego jest tak ceniony przez lekarzy stomatologów.

 

 sztuczne szkliwo stomatolog


Na poniższym zdjęciu lek.stom. Marzena Kupis wykonała, w czasie jednej wizyty, korektę kształtu zębów przednich materiałem Enamel,
zamknęła diastemę (przerwę między jedynkami) i poprawiła ustawienia dwójki. 

 diastema przed po

W ukazanym poniżej przypadku doktor Marzena Kupis wykonała pełną odbudowę estetyczną górnego i dolnego uzębienia, czyli popularny bonding. Oczyściła z kamienia i nagromadzonych osadów. Wyleczyła wszystkie zęby, w tym dwa wymagające skomplikowanego leczenia kanałowego pod mikroskopem. Materiałem Enamel uzupełniła zęby zdarte w procesie eksploatacji, dokonała ich estetycznej korekty kształtu, podniosła zgryz, powiększyła jedynki, dwójki i trójki. Na koniec zostały poddane laserowemu wybielaniu. Efekt jest powalający a różnica spektakularna.

marzena kupis stomatolog

Na fotografii poniżej doktor Kupis na "tzw. martwą jedynkę" nałożyła koronę pełnoceramiczną. 

korona pełnoceramiczna marzena kupis

Zdjęcie przedstawia wyrównanie sztucznym szkliwem ułamanych bądź startych w procesie eksploatacji zębów. Naddany kompozyt w niczym nie różni się ani kolorem, ani strukturą od naturalnego zęba. Fachowa nazwa tego zabiegu to, bardzo popularny wśród pacjentów, bonding. Warto podkreślić, że ścieralność kompozytu jest taka sama jak zębów naturalnych, sztuczne szkliwo posiada stabilny kolor ( nie zmienia go z czasem). W większości przypadków omija się szlifowanie zębów. Przez lata pacjent ściera sztuczne szkliwo, własny ząb pozostaje nienaruszony.

 bonding marzena kupisbonding6
bonding przed po marzena kupis

Poniższa fotogafia ilustruje szybką i trwałą estetyczną korektę zębów przednich. Zastosowany materiał kompozytowy to Enamel.

sztuczneszkliwo5

 


Jednowizytowa odbudowa estetyczna dwójki materiałem Enamel. 

sztuczneszkliwo

Pełna, estetyczna odbudowa wszystkch zębów - licówki porcelanowe.

licówki porcelanowe marzena kupis

W poniższym przypadku pacjentka uzyskała nowe uzębienie przez nałożenie koron i licówek, które powiększyły zęby, wyrównały je i przywróciły im biel.

korony licówki marzena kupis

Odbudowa złamanego w czasie upadku zęba.

sztuczne szkliwo marzena kupis

 Ukrycie diastemy - estetyka przednich zębów. Bardzo popularny i prosty, jednowizytowy zabieg.

diastema przed po

Your Dentist
Lek.stom. Marzena Kupis 


ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać

BLOG >>>