Metamorfozy naszych pacjentów

Stomatologia estetyczna oferuje zestaw zabiegów, które przywracają piękne i zdrowe zęby. Jeśli pacjent nie jest zadowolony z kształtu i barwy swoich zębów, to ma do wyboru: sztuczne szkliwo (bonding), licówki pełnoceramiczne (porcelanowe), korony pełnoceramiczne (porcelanowe), implanty zębowe. Korekta zębów sztucznym szkliwem to autorskie rozwiązanie estetyczne doktor Marzeny Kupis. Ścieralność kompozytu, czyli sztucznego szkliwa, jest taka sama jak ścieralność naturalnego szkliwa zębów. Sztuczne szkliwo posiada stabilny kolor, nie zmienia go z czasem. Natomiast licówki porcelanowe i korony porcelanowe wykonujemy we współpracy z renomowanym laboratorium protetycznym w Warszawie. Na specjalne życzenie pacjenta wykonujemy ultracienkie licówki bez szlifowania. *

 

Wszelkie korekty uzębienia wykonujemy za pomocą najwyższej klasy materiałów stomatologicznych. W przypadku sztucznego szkliwa kompozyt jest nie do odróżnienia od reszty zęba. Nie widać linii demarkacyjnej, całość jest spójna i wygląda jak naturalny ząb. Sztuczne szkliwo na zęby to najszybsza i najbardziej efektywna korekta uzębienia. Bonding (metoda odbudowy zębów za pomocą sztucznego szkliwa) nie ingeruje w strukturę zęba, to po prostu "doklejony" materiał z żywicy kompozytowej przylegający do reszty naturalnego zęba. Kolor szkliwa dopasowujemy do jego podstawowego koloru. Zazwyczaj korekty dokonujemy w czasie jednej wizyty. Zabieg jest całkowicie odwracalny. Unikamy preparacji zębów, więc jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić estetykę uzębienia - zmienić kolor i kształt zębów lub dobudować starte szkliwo. Często sztuczne szkliwo łączymy z licówkami porcelanowymi, pełnoceramicznymi, koronami zębowymi, implantami oraz licówkami kompozytowymi, by stworzyć idealny uśmiech. 

 

Poniżej prezentujemy wybrane prace z zakresu stomatologii estetycznej, które wykonała doktor Marzena Kupis

 

PRZYPADEK PANA KAZIMIERZA

Licówki bez szlifowania

Zęby Pana Kazimierza zdecydowanie wymagały "odświeżenia". Doktor Marzena Kupis zaproponowała mu licówki bez szlifowania - stworzone dla osób, którzy chcą, aby ich zęby wyglądały naturalnie i młodzieńczo. Licówki bez szlifowania zębów to świetna alternatywa dla licówek tradycyjnych, jednak nie każdy kwalifikuje się do ich założenia. W tym przypadku licówki bez szlifowania całkowicie zmieniły uśmiech naszego pacjenta.

 

licowki bez szlifowania warszawa

 

PRZYPADEK PANI KINGI

Bonding, czyli odbudowa zębów sztucznym szkliwem

Pani Kinga zgłosiła się do nas, ponieważ była niezadowolona z kształtu i barwy swoich zębów. Doktor Marzena Kupis odbudowała utracone przez lata szkliwo kompozytem ( sztuczne szkliwo). Zabieg nosi nazwę "bonding" i jest wykonywany w naszym gabinecie stomatologicznym, który mieści się w mieście Warszawa, w samym jej centrum. Stomatologia estetyczna to główny filar praktyki lekarskiej doktor Marzeny Kupis. 

stomatologia estetyczna warszawa centrum

 

PRZYPADEK PANI ANETY

Sztuczne szkliwo

Pacjentka, 45 lat, zgłosiła się do naszego gabinetu, aby odzyskać piękny uśmiech. Sztuczne szkliwo i odbudowy kompozytem dały efekt naturalnych i zdrowych zębów. Odbudowa sztucznym szkliwem odbyła się podczas jednej wizyty. Korekta zębów sztucznym szkliwem często wykonywana jest w czasie jednej wizyty, w zależności od ilości zębów z zastosowaniem najwyższej jakości materiału, który trwałością i kolorem nie różni się od naturalnych zębów człowieka.

 

sztuczne szkliwo na zeby

PRZYPADEK PANI MARTY

Nieinwazyjne usuwanie białych plamek na zębach

Pani Marta zgłosiła się do naszego gabinetu z powodu białych plamek, które pojawiły się na jej zębach. Nieestetyczne przebarwienia mogą powstać na skutek np. zbyt dużych dawek fluoru, demineralizacji szkliwa, przyjmowanych leków czy po leczeniu ortodontycznym (klasyczne aparaty ortodontyczne). Aby usunąć białe plamy na zębach, doktor Marzena Kupis preparatu ICON, który likwiduje przebarwienia bez borowania i niepotrzebnego bólu.

 

nieinwazyjne usuwanie białych plamek na zębach

PRZYPADEK PANI EDYTY

Sztuczne szkliwo - Enamel

Pacjentka przyjechała do nas z Krakowa na odbudowę zębów sztucznym szkliwem. Doktor Marzena Kupis zlikwidowała diastemę, wypełniła przerwy między zębami kompozytem (Enamel) oraz podniosła zgryz. 

 

sztuczne szkliwo stomatologia estetyczna

 

PRZYPADEK PANI EWY 

Licówki porcelanowe

Pacjentka lat 39 zgłosiła się do doktor Marzeny Kupis celem rewitalizacji uśmiechu (smile design). Głównym życzeniem pacjentki było posiadanie naturalnie wyglądających zębów. Doktor zaproponowała jej ultracienkie licówki porcelanowe. W swoim gabinecie, w mieście Warszawa, we współpracy z laboratorium protetycznym, stworzyła nowy, piękny uśmiech.

 

licowki porcelanowe przed po

PRZYPADEK PANA TOMASZA 

Sztuczne szkliwo

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu stomatologicznego w celu odbudowy estetycznej zębów. W ciągu kilku wizyt doktor Marzena Kupis wykonała odbudowę zębów sztucznym szkliwem oraz podniosła zgryzu. Na życzenie pacjenta oraz z powodu specyficznej anatomii kostnej, przerwa między jedynkami została zachowana. 

 

stomatologia estetyczna warszawa

PRZYPADEK PANI ANETY

Kompozyt, czyli sztuczne szkliwo

Pani Aneta doznała kontuzji podczas uprawnia sportu. Złamała sporą część dwójki. Sztuczne szkliwo to rewolucyjny materiał, którego właściwości estetyczne oraz optyczne sprawiają, że ząb wygląda naturalnie. W poniższej pracy doktor Marzena Kupis najpierw lekko zeszlifowała ułamanego zęba, by później móc uformować nowego za pomocą sztucznego szkliwa.

 

uraz sztuczne szkliwo

 

PRZYPADEK PANA JURKA 

Odbudowa zęba sztucznym szkliwem

Doktor Marzena Kupis odbudowała dwójkę sztucznym szkliwem. Sztuczne szkliwo to materiał najwyższej jakości najlepiej oceniany w naszym gabinecie przez pacjentów. Świetnie koresponduje z naturalnym zębem, dlatego jest także ceniony przez lekarzy stomatologów.

 

sztuczne szkliwo stomatolog

 

PRZYPADEK PANI EWY

Licówki kompozytowe

Pani Ewa zgłosiła się do doktor Marzeny Kupis, aby poprawić estetykę swoich zębów. Nie była zadowolona z ich kształtu oraz ukruszonego szkliwa zębów. Doktor zaproponowała licówki kompozytowe. W czasie jednej wizyty pacjentka odzyskała piękny uśmiech.

 

licowki kompozytowe warszawa

 

PRZYPADEK PANI AGNIESZKI

Sztuczne szkliwo, leczenie kanałowe pod mikroskopem, laserowe wybielanie zębów

Doktor Marzena Kupis wykonała pełną odbudowę estetyczną górnych i dolnych zębów, czyli popularny bonding. Wykonała scaling (usuwanie kamienia nazębnego), piaskowanie i fluoryzację. Wyleczyła wszystkie zęby, a doktor Tomasz Kiełkowicz podjął się skomplikowanego leczenia kanałowego pod mikroskopem. Materiałem Enamel uzupełniła zęby, starte w procesie eksploatacji, dokonała ich estetycznej korekty kształtu, podniosła zgryz, powiększyła jedynki, dwójki i trójki. Na koniec zostały poddane laserowemu wybielaniu zębów.

 

diastema lek.stom marzena kupis

 

PRZYPADEK PANI MARTY

Sztuczne szkliwo

Zdjęcie przedstawia wyrównanie sztucznym szkliwem ułamanych bądź startych w procesie eksploatacji zębów. Naddany kompozyt w niczym nie różni się ani kolorem, ani strukturą od naturalnego zęba. Fachowa nazwa tego zabiegu to, bardzo popularny wśród pacjentów, bonding. Warto podkreślić, że ścieralność kompozytu jest taka sama jak zębów naturalnych, sztuczne szkliwo posiada stabilny kolor ( nie zmienia go z czasem). W większości przypadków omija się szlifowanie zębów. Przez lata pacjent ściera sztuczne szkliwo, własny ząb pozostaje nienaruszony.

 

bonding marzena kupis warszawa

 

PRZYPADEK PANI ANNY

Stomatologia estetyczna

Trwała i estetyczna korekta zębów przednich sztucznym szkliwem. Wyrównanie kształtu zębów i koloru. 

 

sztuczne_szkliwo

 

PRZYPADEK PANI IZY

Sztuczne szkliwo na zęby, leczenie kanałowe pod mikroskopem, wybielanie zębów.

Pani Iza zgłosiła się do doktor Kupis w celu poprawy wyglądu zębów. Kolor został zmieniony zabiegiem bonding. To nałożenie sztucznego szkliwa na zęby, które wyrównuje kształt zęba. U pacjentki zostało wykonane czyszczenie zębów, piaskowanie zębów, skaling ( usuwanie kamienia nazębnego) oraz wybielenie zębów lampą Beyond. Potem przeprowadzono leczenie endodontyczne, a na koniec wykonano odbudowy estetyczne sztucznym szkliwem. 

 

marzena kupis stomatolog

 

 PRZYPADEK PANI AGATY

 Odbudowa zębów sztucznym szkliwem. Zmiana kształtu zębów i koloru.

 

bonding warszwa

 

PRZYPADEK PANI RENATY

Licówki porcelanowe

Pełna, estetyczna odbudowa wszystkich zębów - licówki porcelanowe.

 

licówki porcelanowe marzena kupis

 

PRZYPADEK PANI LENY

Korony pełnoceramiczne i licówki porcelanowe. 

Pani Lena nie była zadowolona z kształtu koloru swoich zębów. Doktor Marzena Kupis wykonała korony pełnoceramiczne i licówki porcelanowe, które powiększyły zęby, wyrównały je i przywróciły im biel.

 

korony licówki marzena kupis

 

PRZYPADEK PANI ARLETY

Diastema, kompozyt

Ukrycie diastemy - estetyka przednich zębów. Bardzo popularny i prosty, jednowizytowy zabieg korekty przerwy między jedynkami wykonany za pomocą sztucznego szkliwa.

 

diastema przed po

 

Your Dentist
Lek.stom. Marzena Kupis 


ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać