Licówki porcelanowe Warszawa | Your Dentist

Licówki Warszawa

Licówki porcelanowe od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Popularny hollywood smile to nic innego jak pakiet licówek porcelanowych. Doktor Marzena Kupis specjalizuje się w stomatologii estetycznej w tym w wykonywaniu licówek porcelanowych oraz koron porcelanowych. Od 20 lat wykonuje licówki porcelanowe, licówki kompozytowe oraz korony pełnoceramiczne. Opracowała autorska metodę odbudowy zębów  sztucznym szkliwem.*

 

Wielu pacjentów zgłasza się do naszego gabinetu, ponieważ nie są zadowoleni z wyglądu swoich zębów. Chcą mieć bielsze zęby, bardziej kształtne lub większe. Atrakcyjność twarzy, w tym również ładny uśmiech, ma ogromny wpływ na dobre, psychosocjalne samopoczucie każdego z nas, a estetyczne zabiegi stomatologiczne mają na celu zwiększenie samooceny pacjenta. Nikogo nie trzeba przekonywać, że piękny uśmiech to największa ozdoba twarzy. Każdy pacjent oczekuje, aby jego uśmiech był doskonały i trwały, a my przedstawiamy mu możliwe rozwiązania, bo zawsze jest ich kilka. Dla stomatologa najważniejsze jest, aby jak najbardziej chronić zęby naturalne i minimalizować ich preparację. W niektórych jednak przypadkach lekarz musi oszlifować zęba. W tym przypadku z pomocą przychodzą licówki porcelanowe. Podstawą uzyskania naturalnego i pięknego uśmiechu jest harmonia uzyskiwana dzięki odpowiednio uformowanemu uzupełnieniu protetycznemu zęba wraz z otaczającym go dziąsłem. Rodzaj wybranego uzupełnienia estetycznego musi uwzględniać indywidualne cechy uzębienia pacjenta, a zamierzony cel można osiągnąć tylko przy ścisłej jego współpracy z lekarzem stomatologiem i technikiem dentystycznym. Podczas estetycznej rekonstrukcji uzębienia analizujemy z pacjentem jego oczekiwania, dobieramy właściwy kolor i kształt zębów, informujemy dokładnie o przebiegu pracy i efekcie końcowym. Każda odbudowa powinna współgrać z twarzą, spełniać funkcjonalność naturalnych zębów, utrzymać napięcie tkanek miękkich twarzy. Głównym celem doktor Marzeny Kupis jest spełnić oczekiwania estetyczne pacjenta i dobrać uzupełnienia tak, aby jak najmniej ingerować w naturalne zęby. Licówki porcelanowe to najczęściej wykonywana praca z zakresu stomatologii estetycznej w naszym gabinecie. 

Czym są licówki porcelanowe?

Licówka porcelanowa to bardzo cienki pasek porcelany zakładany na część licową (przednią) uprzednio oszlifowanego zęba. Mamy dwa materiały z którego są one wykonane są: kompozyt Enamel (sztuczne szkliwo) oraz porcelanę. W miarę upływu czasu oraz i eksploatacji zębów nie zmienia koloru i nie może być zabarwiona przez jedzenie czy napoje, typu curry, porzeczki, kawa, czerwone wino. Licówka porcelanowa zachowuje swój blask, połysk i barwę przez całe swoje życie. Po założeniu licówek porcelanowych na zęby nie jest potrzebne wybielanie zębów. Zęby zachowują kolor licówek. 

Licówka pełnoceramiczna jest zbudowana z podbudowy (porcelana z cyrkony oraz tlenek glinu). Posiada takie same warstwy jak naturalny ząb: szkliwo i zębinę porcelanową. Podstawową cechą licówek pełnoceramicznych jest idealna przepuszczalność światła dzięki czemu licówki porcelanowe się nie świecą. Nowoczesne licówki są bardzo cienkie. W większości przypadków wymagają usunięcia cienkiej warstwy zęba. Licówki pełnoceramiczne zawsze wykonujemy na indywidualne zamówienie. To produkt szyty na miarę.

Kiedy należy użyć licówki porcelanowej?

Licówki porcelanowe są jedynym ratunkiem dla przebarwionych, uszkodzonych czy startych zębów. Świetnie likwidują niewielkie stłoczenia zębów, korygują kolor zębów oraz zamykają przerwy między przednimi zębami tzw. diastemy. To dzięki nim możesz cieszyć się tzw. hollywood smile. Śnieżnobiałe zęby gwiazd to w większości właśnie licówki porcelanowe. Zdjęcia pacjentów przed po licówkach możesz obejrzeć w zakładce metamorfozy.

Jakie są główne cechy i zalety licówek?

Nowoczesne licówki są bardzo cienkie. W większości przypadków wymagają usunięcia tylko nieznacznej warstwy zęba. Dają wrażenie naturalnego zęba. Licówki zawsze wykonujemy są na indywidualne zamówienie. Praca w zespole pacjent-lekarz-technik dentystyczny pozwala na dopasowanie ich kształtu i koloru spełniając oczekiwania pacjenta oraz lekarza stomatologa.

Licówki bez szlifowania. Czy zawsze?

Jeśli warunki na to pozwalają można wykonać licówki bez szlifowania zęba. Licówki bez szlifowania zębów są bardzo cienkie. Ich grubość to około 0,3 mm. Nie wpływa to jednak na ich trwałość - są równie trwałe i mocne jak te, który wymagają oszlifowania zęba. To, czy w danym przypadku istnieje możliwość założenia licówek bez oszlifowania zęba zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zawsze jednak proponujemy pacjentowi najbardziej optymalne i dopasowanie do niego rozwiązania, jakie niesie za sobą stomatologia estetyczna. Zęby każdego pacjenta i ich estetyczna metamorfoza to indywidualny przypadek. Każdy zabieg z zakresu stomatologii estetycznej poprzedzony konsultacją z lekarzem i wnikliwym wywiadem medycznym.

Licówki kompozytowe (sztuczne szkliwo). Dla kogo?

Licówki kompozytowe wykonujemy z najwyższej jakości materiału kompozytowego Enamel (sztuczne szkliwo) dzięki czemu pacjent bardzo szybko uzyskuje piękny uśmiech. Główne ich zalety to przede wszystkim bezpośrednia odbudowa w jamie ustnej. Przy licowaniu jednego lub dwóch zębów pracę taką kończymy podczas jednej wizyty. Korekta kilku zębów sztucznym szkliwem (np.6-8) odbywa się na dwóch wizytach, gdyż taką pracę wykonuje technik w laboratorium stomatologicznym. Całość estetycznej odbudowy trwa około 5 dni. Główne zalety licówek kompozytowych to zaspokojenie wysokich wymagań estetycznych pacjenta oraz o połowę niższy koszt w porównaniu do licówek porcelanowych.

Ile kosztują licówki na zęby?

Cena licówek pełnoceramicznych to od 2100 do 2500 PLN za jeden punkt, czyli za jeden ząb. Ich cena wynika z kilku przyczyn: po pierwsze z jakości zastosowanego materiału, w tym wypadku wysokogatunkowej porcelany. Po drugie: nakład pracy, jaki w zakładanie licówek musi włożyć lekarz stomatolog oraz technik - protetyk stanowią o cenie licówek. Każda praca to współpraca technika i lekarza stomatologa, zarówno w pracowni protetycznej jak i w gabinecie stomatologicznym. Ich zakładanie przebiega w kilku etapach począwszy od konsultacji przez pobranie wycisku dolnego i górnego łuku zębowego po indywidualne napalanie oraz ostateczny montaż. Cały proces jest skomplikowany i czasochłonny, ale pacjent może cieszyć się pięknym, hollywodzkim uśmiechem. Niektórzy pacjenci wybierają licówki kompozytowe, czyli zbudowane z kompozytu (sztuczne szkliwo). Cena jest niższa, ale efekt nie jest tak spektakularny jak przy licówkach porcelanowych.

Czym są licówki porcelanowe?

Licówka to bardzo cienka płytka porcelanowa lub kompozytowa nakładana przez stomatologa na zęby, tak by skorygować kształt, wielkość i kolor zęba. Kolor licówki porcelanowej zawsze wybiera pacjent przy wskazówkach lekarza stomatologa. Kolor licówki porcelanowej powinien korespondować z karnacją oraz być zgodny z gustami estetycznymi pacjenta. Nasz gabinet dysponuje próbnikiem kolorów licówek i dentysta wybiera go wspólnie z pacjentem. Słynny i pożądany przez wszystkich hollywood smile to nic innego jak zestaw licówek porcelanowych.

Jakie są wskazania do założenia licówek porcelanowych?

Licówki na zęby zakładamy w kilku przypadkach. Gdy pacjent posiada trwałe i nieestetyczne przebarwienia szkliwa, których nie da się  poddać wybielaniu laserowemu zębów.
Gdy szkliwo zębów jest uszkodzone i starte, pęknięte lub złamane na skutek wypadku czy zgrzytania zębami. Przede wszystkim jednak licówki porcelanowe świetnie poprawiają estetykę zębów, likwidują niewielkie stłoczenia, niwelują przerwy między zębami (diastemy) oraz korygują niewielkie wady zgryzu. Oczywiście w skomplikowanych przypadkach rekomendujemy przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign, bo licówki pełnoceramiczne nie potrafią skorygować skomplikowane wady zgryzu.

Czy istnieją przeciwwskazania do założenia licówek porcelanowych?

Czasem zdarza się, że pacjent nie w pełni kwalifikuje się do założenia licówek porcelanowych. Powodami może być: bruksizm (inaczej zgrzytanie zębami), poważne wady zgryzu wymagające leczenia ortodontycznego, obgryzanie paznokci, nieleczona próchnica, brak higieny jamy ustnej, zbyt małe lub krótkie zęby, stany zapalne dziąseł, paradontoza, choroby przyzębia, słabe szkliwo, zniszczone zęby z dużymi wypełnieniami (plombami). Jednak najczęściej w większości przypadków udaje nam się założyć licówki eliminując potencjalne, istniejące przeciwwskazania do ich założenia.

 

LICÓWKI PRZED PO: ZOBACZ METAMORFOZY NASZYCH PACJENTÓW>>>>

 


rafal maslak opinia

"Doktor Marzena podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie i z wielką troską. Zrobiła piękny uśmiech mojej narzeczonej, a teraz kończymy mój. Dzięki doświadczeniu oraz nowoczesnej technologii udało się poprawić cały zgryz (cofnięcie dolnej szczęki) bez konieczności operacji w niecały rok! Szczerze polecam!!!" Rafał Maślak

 


mieczyslaw u


"Do gabinetu pani Marzeny trafiłem korzystając z portalu Znany Lekarz I był to strzał w 10! Gabinet bardzo czysty, przytulny i świetnie wyposażony. Obsługa bardzo uprzejma i kompetentna. Pani doktor dokładnie opisała problem i przedstawiła plan leczenia łącznie z kosztami. Najlepszy stomatolog w Warszawie." Mr. Urbański

 


isabel

"Do gabinetu Pani Doktor trafiłam jakiś czas temu. Jako że jestem osoba dość wymagającą moją pierwsza wizytę poprzedziły długotrwale wyszukiwanie dobrego dentysty w Internecie. Nie mogłam trafić lepiej. Czysty, stylowy , a przy tym przyjazny gabinet. Uprzejma i fachowa obsługa. Już od samego wejścia wita nas uśmiechnięta Pani w recepcji. Pani doktor asystuje przemiła Pani asystentka. A sama Pani doktor przecudna osoba i doskonały fachowiec. Przy tym rzetelna, uczciwa, delikatna, z cierpliwością wsłuchująca się w pacjenta i dokładająca wszelkich starań by pacjent czul komfortowo. Pełny profesjonalizm. Widać, że to co robi to nie tylko i wyłącznie sposób na zarabianie pieniędzy (czego niestety doświadczyłam w innych gabinetach), ale prawdziwa pasja. Przeszłam już kilka różnych zabiegów w gabinecie Pani doktor. Wszystko wykonane znakomicie. Ale zbieg zamykania dużej diastemy pomiędzy górnymi jedynkami to już istna rewelacja. Nikt do tej pory nie potrafił mi w zadowalający mi sposób pomoc. A Pani doktor dokonała cudu. Zęby wyglądają ślicznie. Polecam gorąco Panią doktor wszystkim przyszłym pacjentom, a Pani doktor jeszcze raz serdecznie dziękuję za ogromny wysiłek i podarowanie mi pięknego uśmiechu." Isabellstep


Your Dentist
Lek.stom. Marzena Kupis 


ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać