Licówki porcelanowe Warszawa | Your Dentist

Licówki Warszawa

Licówki porcelanowe od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Popularny hollywood smile to nic innego jak pakiet licówek porcelanowych. Doktor Marzena Kupis specjalizuje się w stomatologii estetycznej w tym w wykonywaniu licówek porcelanowych oraz koron porcelanowych. Od 20 lat wykonuje licówki porcelanowe, licówki kompozytowe oraz korony pełnoceramiczne. Opracowała autorska metodę odbudowy zębów  sztucznym szkliwem.

 

Wielu pacjentów zgłasza się do naszego gabinetu, ponieważ nie są zadowoleni z wyglądu swoich zębów. Atrakcyjność twarzy, w tym również ładny uśmiech, ma ogromny wpływ na dobre, psychosocjalne samopoczucie każdego z nas, a estetyczne zabiegi stomatologiczne mają na celu zwiększenie samooceny pacjenta. Nikogo nie trzeba przekonywać, że piękny uśmiech to największa ozdoba twarzy. Każdy pacjent oczekuje, aby jego uśmiech był doskonały i trwały, a my przedstawiamy mu możliwe rozwiązania, bo zawsze jest ich kilka. Dla stomatologa najważniejsze jest, aby jak najbardziej chronić zęby naturalne i minimalizować ich preparację. W niektórych jednak przypadkach lekarz musi oszlifować zęba. W tym przypadku z pomocą przychodzą licówki porcelanowe. Podstawą uzyskania naturalnego i pięknego uśmiechu jest harmonia uzyskiwana dzięki odpowiednio uformowanemu uzupełnieniu protetycznemu zęba wraz z otaczającym go dziąsłem. Rodzaj wybranego uzupełnienia estetycznego musi uwzględniać indywidualne cechy uzębienia pacjenta, a zamierzony cel można osiągnąć tylko przy ścisłej jego współpracy z lekarzem stomatologiem i technikiem dentystycznym. Podczas estetycznej rekonstrukcji uzębienia analizujemy z pacjentem jego oczekiwania, dobieramy właściwy kolor i kształt zębów, informujemy dokładnie o przebiegu pracy i efekcie końcowym. Każda odbudowa powinna współgrać z twarzą , spełniać funkcjonalność naturalnych zębów, utrzymać napięcie tkanek miękkich twarzy. Głównym celem doktor Marzeny Kupis jest spełnić oczekiwania estetyczne pacjenta i dobrać uzupełnienia tak, aby jak najmniej ingerować w naturalne zęby. Licówki porcelanowe to najczęściej wykonywane uzupełnienie estetyczne w naszym gabinecie. 

Czym są licówki porcelanowe?

Licówka porcelanowa to bardzo cienki pasek porcelany zakładana na część licową ( przednią) uprzednio oszlifowanego zęba. W miarę upływu czasu oraz i eksploatacji zębów nie zmienia koloru i nie może być zabarwiona przez jedzenie czy napoje, typu curry, porzeczki, czerwone wino. Licówka zachowuje swój blask i połysk przez całe swoje "życie". Nie jest potrzebne wybielanie zębów.

Kiedy należy użyć licówki porcelanowej?

Czasem są jedynym ratunkiem dla przebarwionych, uszkodzonych czy startych zębów. Świetnie likwidują niewielkie stłoczenia zębów, korygują kolor zębów oraz zamykają przerwy między przednimi zębami tzw. diastemy. To dzięki nim możesz cieszyć się tzw. hollywood smile. Śnieżnobiałe zęby gwiazd to w większości właśnie licówki porcelanowe. Zdjęcia pacjentów przed po licówkach możesz obejrzeć w zakładce metamorfozy.

Jakie są główne cechy i zalety licówek?

Nowoczesne licówki są bardzo cienkie. W większości przypadków wymagają usunięcia tylko cienkiej warstwy zęba. Dają wrażenie naturalnego zęba. Licówki zawsze wykonujemy są na indywidualne zamówienie. Indywidualna praca w zespole pacjent-lekarz-technik dentystyczny pozwala na dopasowanie ich kształtu i koloru spełniając oczekiwania pacjenta oraz lekarza.

Licówki bez szlifowania. Czy zawsze?

Jeśli warunki na to pozwalają można wykonać licówki bez szlifowania zęba. Dotyczy to najczęściej zamknięcia diastemy (przerwy między zębami) oraz zmiany koloru zębów. Licówki są bardzo cienkie. Ich grubość to około 0,3 mm. Nie wpływa to jednak na ich trwałość - są równie trwałe i mocne jak te, który wymagają oszlifowania zęba. W tym wypadku wyboru mamy dwa materiały z którego są one wykonane są: kompozyt Enamel (sztuczne szkliwo) oraz porcelanę. To, czy w danym przypadku istnieje możliwość założenia licówek bez oszlifowania zęba zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zawsze jednak proponujemy pacjentowi najbardziej optymalne i dopasowanie do niego rozwiązania, jakie niesie za sobą stomatologia estetyczna.

Licówki kompozytowe (sztuczne szkliwo). Dla kogo?

Licówki kompozytowe wykonujemy z najwyższej jakości materiału kompozytowego Enamel (sztuczne szkliwo) dzięki czemu pacjent bardzo szybko uzyskuje piękny uśmiech. Główne ich zalety to przede wszystkim bezpośrednia odbudowa w jamie ustnej. Przy licowaniu jednego lub dwóch zębów pracę taką kończymy podczas jednej wizyty. Korekta kilku zębów sztucznym szkliwem (np.6-8) odbywa się na dwóch wizytach, gdyż taką pracę wykonuje technik dentystyczny. Całość estetycznej odbudowy trwa około 5 dni. Główne zalety licówek kompozytowych to zaspokojenie wysokich wymagań estetycznych pacjenta oraz o połowę niższy koszt w porównaniu do licówek porcelanowych.

Ile kosztują licówki na zęby?

Cena licówek pełnoceramicznych to 2100 PLN za jeden punkt, czyli za jeden ząb. Ich cena wynika z kilku przyczyn: po pierwsze z zastosowania wysokiej jakości materiału, w tym wypadku wysokogatunkowej porcelany. Po drugie: nakład pracy, jaki w zakładanie licówek musi włożyć lekarz stomatolog oraz technik - protetyk stanowią o cenie licówek. Każda praca to współpraca technika i lekarza stomatologa, zarówno w pracowni protetycznej jak i w gabinecie stomatologicznym. Ich zakładanie przebiega w kilku etapach począwszy od konsultacji, przez pobranie wycisku dolnego i górnego łuku zębowego, po indywidualne napalanie oraz ostateczny montaż. Cały proces jest skomplikowany i czasochłonny, ale pacjent może cieszyć się pięknym, hollywodzkim uśmiechem. Niektórzy pacjenci wybierają licówki kompozytowe, czyli zbudowane z kompozytu ( sztuczne szkliwo). Cena jest niższa, ale efekt nie jest tak spektakularny jak przy licówkach porcelanowych.

Czym są licówki porcelanowe?

Licówka to bardzo cienka płytka porcelanowa lub kompozytowa nakładana przez stomatologa na zęby, tak by skorygować kształt, wielkość i kolor zęba. Kolor licówki porcelanowej jest zbliżony do naturalnej barwy szkliwa zębów. Nasz gabinet dysponuje próbnikiem kolorów licówek i wybiera go wspólnie z pacjentem, tak by korespondował nie tylko z innymi zębami, ale też z kolorem cery pacjenta. Słynny i pożądany przez wszystkich Hollywood Smile to nic innego jak pakiet licówek porcelanowych.

Licówka pełnoceramiczna jest zbudowana z podbudowy ( porcelana z cyrkony oraz tlenek glinu). Posiada takie same warstwy jak naturalny ząb: szkliwo i zębinę porcelanową. Podstawową cechą licówek pełnoceramicznych jest idealna przepuszczalność światła dzięki czemu licówki porcelanowe się nie świecą i są trudno zauważalne. Nowoczesne licówki są bardzo cienkie. W większości przypadków wymagają usunięcia cienkiej warstwy zęba. Licówki pełnoceramiczne zawsze wykonujemy na indywidualne zamówienie. To produkt szyty na miarę. 

Jakie są wskazania do założenia licówek porcelanowych?

Licówki na zęby zakładamy w kilku przypadkach. Gdy pacjent posiada trwałe i nieestetyczne przebarwienia szkliwa, których nie da się  poddać wybielaniu laserowemu zębów.
Gdy szkliwo zębów jest uszkodzone i starte, pęknięte lub złamane na skutek wypadku czy zgrzytania zębami. Przede wszystkim jednak licówki porcelanowe świetnie poprawiają estetykę zębów, likwidują niewielkie stłoczenia, niwelują przerwy między zębami ( diastemy) oraz korygują niewielkie wady zgryzu. Oczywiście w skomplikowanych przypadkach rekomendujemy przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign, bo licówki pełnoceramiczne nie potrafią skorygować dużych wad zgryzu.

Czy istnieją przeciwwskazania do założenia licówek porcelanowych?

Czasem zdarza się, że pacjent nie w pełni kwalifikuje się do założenia licówek porcelanowych. Powodami może być: bruksizm (inaczej zgrzytanie zębami), poważne wady zgryzu wymagające leczenia ortodontycznego, obgryzanie paznokci, nieleczona próchnica, brak higieny jamy ustnej, zbyt małe lub krótkie zęby, stany zapalne dziąseł, paradontoza, choroby przyzębia, słabe szkliwo, zniszczone zęby z dużymi wypełnieniami (plombami). Jednak najczęściej w większości przypadków udaje nam się założyć licówki przed zabiegiem eliminując potencjalne, istniejące przeciwwskazania.

 

LICÓWKI PRZED PO: ZOBACZ METAMORFOZY NASZYCH PACJENTÓW>>>>

 

 

Your Dentist
Lek.stom. Marzena Kupis 


ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać