leczenie kanalowe

Leczenie kanałowe i jego cena. Ile kosztuje leczenie endodontyczne?

Cena leczenia kanałowego to koszt od 700 do 1100 PLN w zależności od liczby opracowanych kanałów zęba przez dentystę. Cena leczenia zęba jednokanałowego to koszt 700 złotych. Leczenie zęba dwukanałowego to cena 800 złotych. Ząb trzykanałowy to koszt 1000 złotych, a czterokanałowy to 1100 złotych. Cena obejmuje znieczulenie i zdjęcie rentgenowskie.

 

Lekarz najpierw usuwa chorą miazgę z zęba. Potem stomatolog opracowuje kanał zęba i płuka go przy użyciu specjalistycznych  substancji i narzędzi. Najpierw trzeba pozbyć się toksyn z kanałów korzeniowych. Do przepłukiwania kanałów dentysta wykorzystuje podchloryn sodu. Następnie musi osuszyć kanały zęba i wypełnić je odpowiednimi materiałami stomatologicznymi, najczęściej gutaperką. Kanał zostaje zamknięty, po to, aby w przyszłości nie został zainfekowany bakteriami. Po leczeniu zawsze następuje odbudowa korony zęba żywicą kompozytową. W naszym gabinecie stomatologicznym (Warszawa) stosujemy materiał Enamel. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć - gdy podejrzewamy, że z zębem dzieje się coś niedobrego, od razu skierujmy swoje kroki do gabinetu stomatologicznego. 


Fot. pixabay.com

Od czego zależy koszt leczenia kanałowego?

Koszt leczenia kanałowego jednego zęba zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od ilości opracowanych kanałów, doświadczenia stomatologa-endodonty oraz techniki i metody leczenia endodontycznego, a także lokalizacji gabinetu stomatologicznego. Leczenie kanałowe bez użycia mikroskopu jest tańsze, ale niesie za sobą ogromne ryzyko niepowodzenia i niepotrzebnego bólu. Nie zalecamy naszym pacjentom takiej formy leczenia zębów.

RTG zęba to konieczność przy leczeniu kanałowym!

Nie ma możliwości leczenia zęba kanałowo bez wcześniejszego wykonania zdjęcia rentgenowskiego zęba. Daje on wiedzę stomatologowi co do ilości kanałów korzeniowych. W naszym gabinecie zawsze wykonujemy RTG zębów, a jeśli jest taka potrzeba używamy najwyższej klasy tomografu 3D.

Czy leczenie kanałowe boli?

Nie. Leczenie kanałowe NIE BOLI! Jest to jeden z najgroźniejszych mitów w stomatologii i przyczynił się do utraty dziesiątek tysięcy zębów przez kilkanaście lat. Zawsze warto podjąć leczenie endodontyczne, bo zwlekanie z nim może skończyć się ekstrakcją, czyli usunięciem zęba. Potem zostaje tylko implant.

Ile trwa leczenie kanałowe? Jaki wpływ na organizm ma próchnica?

W naszym gabinecie leczenie kanałowe odbywa się podczas jednej wizyty. Opracowanie kanałów korzeniowych trwa od 1,5 godziny do 2,5 godziny. Leczenie kanałowe to zawsze leczenie z wyboru, to pacjent decyduje czy chce leczyć zęba. Nieleczony ząb to przede wszystkim źródło problemów zdrowotnych całego organizmu. Pacjenci nie zawsze zdają sobie z negatywnego wpływu nieleczonego zęba, czyli próchnicy, na zdrowie. Często nie chodzą do dentysty przez wiele lat doprowadzając tym zachowaniem do niebezpiecznych dla organizmu ubytków zęba. Im dłużnej zaniedbywane zęby, tym większa istnieje zagrożenie, że ząb będzie musiał zostać przeleczony kanałowo. Im większy ubytek tym większa cena leczenia kanałowego. Regularne wizyty u stomatologa pomogą uniknąć groźnych dla naszego zdrowia powikłań.

 

Próchnica groźna dla zdrowia. Jakie choroby wywołują nieleczone zęby?

Nieleczone zęby wywołują szereg niebezpiecznych dla zdrowia. Chroniczne bóle głowy, zapalenie zatok czy gardła, ropnie oczodołu lub gałki ocznej, angina, choroby nerek - próchnica prowadzi do wielu chorób ogólnoustrojowych. Bakterie próchnicze wytwarzają toksyny, które mają niekorzystne działanie na trzustkę i w rezultacie prowadzić do cukrzycy. Nieleczone zęby prowadzą także do chorób serca - bakterie dostają się do krwi zagęszczając ją, dlatego serce trudniej pracuje. Próchnica zwiększa ryzyko sepsy oraz wystąpienia nowotworów. Bakterie mogą także powodować zapalenie stawów oraz choroby układu pokarmowego, w tym wrzodów żołądka i refluksu. Dlatego wizyty kontrolne u stomatologa powinno się wykonywać co pół roku, by cieszyć się pięknymi zębami i świetnym zdrowiem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Laserowe leczenie zębów

 

 

Your Dentist
Lek.stom. Marzena Kupis 


ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać