Przezroczysty aparat ortodontyczny Warszawa

Niewidoczna ortodoncja, nakładki ortodontyczne, niewidoczne aparaty ortodontyczne, nakładki Invisalign, niewidoczne aparaty na zęby, prostujące nakładki na zęby - pod tymi hasłami kryje się jedno z największych osiągnięć światowej ortodoncji - przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign. 

 

ortodonta warszawa

Doktor Magdalena Rutkowska, certyfikowany lekarz Invisalign - zobacz wiecej. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym systemem Invisalign -niewidocznych aparatów ortodontycznych. Ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu oraz Studia Podyplomowe na Akademii Ekonomiczna we Wrocławiu. Brała udział w licznych kursach i szkolenia Invisalign w Polsce i za granicą. Przed rozpoczęciem każdego leczenia doktor Magdalena Rutkowska planuje dla każdego pacjenta indywidualnie wizualizację oraz wideo- symulację końcowego efektu leczenia.

Leczenie ortodontyczne metodą Invisalign w naszym gabinecie prowadzone jest w sposób kompleksowy. Zespół wykwalifikowanych specjalistów z zakresu chirurgi, stomatologii estetycznej, protetyki oraz endodoncji, a także dostępny na miejscu nowoczesny tomograf 3D oraz skaner iTero pozwalają na trafną diagnozę i efektywne leczenie.

Doktor Magdalena Rutkowska jest autorką wielu publikacji, między innymi "Turystyka medyczna w praktyce - kompendium dla menedżerów w ochronie zdrowia", moduł "Turystyka medyczna w praktyce" na MBA w Ochronie Zdrowia, na Uczelni Łazarskiego, "Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem i kadrami w prywatnej służbie zdrowia", "Projekt Promocji turystyki medycznej na rynkach międzynarodowych" oraz "Wpływ turystyki medycznej na zatrudnienie w Polsce".

Jak działa niewidoczny aparat na zęby? 

Nowoczesny i niewidoczny aparat Invisalign prostuje zęby za pomocą kompletu przezroczystych, wymiennych nakładek, które są wykonywane na indywidualne zamówienie i "szyte na miarę". Każdy aligner powinien być wymieniany co tydzień lub dwa tygodnie, tak, aby zęby stopniowo przemieszczały się na właściwe dla nich miejsce. Cała procedura odbywa się według zaleceń lekarza. Niewidoczne nakładki ortodontyczne Invisalign są wygodne i łatwe w użyciu. Każdą nakładkę zakłada się na około 7 – 10 dni. Nosi się ją co najmniej 22 godziny na dobę. System Invisalign pozwala wyprostować nawet bardzo złożone wady zgryzu.

Prostujące nakładki na zęby. Jak przebiega proces leczenia?

Leczenie Invisalign- niewidoczna ortodoncja obejmuje 3 proste kroki:

Krok 1
Plan leczenia i wizualizacja.

Wykorzystując technologie obrazowania 3D opracowywany jest plan prostowania zębów oraz wizualizacje – od pozycji początkowej do końcowego efektu, jaki zostanie osiągnięty na zakończenie leczenia. 

 

niewidoczne aparaty na zeby

 

Krok 2
Wykonanie indywidualnych prostujących nakładek na zęby dla pacjenta. 

Po skończonej wizualizacji efektu leczenia końcowego pacjent dostaje do akceptacji plan leczenia. Zamawiane są indywidualne, prostujące nakładki na zęby. W zależności od skomplikowania wady zgryzu i od przyjętego planu, liczba nakładek na zęby może być różna.

 nakladki ortodontyczne

 

Krok 3
Wizyty kontrolne co około 6 tygodni.

Pacjent otrzymuje wykonane na indywidualne zamówienie nakładki ortodontyczne na zęby, na cały proces leczenia. Zgodnie z zaleceniami lekarza nakłada je sukcesywnie, z zachowaniem wyznaczonej przez lekarza kolejności oraz odstępów czasowych. Zakładanie nakładek ortodontycznych następuje zgodnie z zaleceniami i ustaleniami lekarza, co 7-10 lub 14 dni. Pacjent zgłasza się na wizyty kontrolne co około 6 – 8 tygodni zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

przezroczysty aparat ortodontyczny

 

Czy każda wada zgryzu się nadaje do leczenia niewidocznymi aparatami ortodontycznymi Invisalign?

Tak. Systemem niewidocznych aparatów ortodontycznych Invisalign można leczyć wszystkie wady zgryzu: stłoczenia zębów, przerwy między zębami (diastema), zgryz krzyżowy, zgryz głęboki, zgryz płytki, przodozgryz, tyłozgryz. Dokładnej analizy i odpowiedzi, konkretnie dla Twojej wady zębowej, dowiesz się podczas wizyty konsultacyjnej. Umów się na dogodny termin. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z Twoim ortodontą.

Jaką mam pewność, że system Invisalign wyprostuje moje zęby? 

Każdy pacjent decydujący się na leczenie systemem Invisalign, na wizycie diagnostycznej, która obejmuje: konsultację ortodontyczną, wykonanie badania pantomograficznego, fotografii wewnątrzustnych i zewnątrzustnych oraz skanu zębów, otrzymuje wizualizację swoich zębów PRZED i PO leczeniu Invisalign. Może on na ekranie komputera prześledzić z lekarzem etapy leczenia oraz jak pod wpływem niewidocznych aparatów ortodontycznych jego zęby będą się przemieszczać i jakie będzie ich ułożenie po zakończonym leczeniu.

Co to jest wizualizacja planu leczenia?

W gabinecie Your Dentist oferujemy wizualizację leczenia ortodontycznego. Nie każdy gabinet posiada w repertuarze  swoich usług wizualizację planu leczenia, która polega na przedstawieniu stanu wyjściowego i ułożenia zębów PRZED i PO leczeniu ortodontycznym. Na ekranie komputera możesz zobaczyć jak będą przesuwać się Twoje zęby w czasie procesu leczenia.

Ile czasu muszę nosić nakładki?

Nakładki ortodontyczne pacjenci noszą zgodnie z planem leczenia dobranym indywidualnie przez lekarza i zaakceptowanym podczas wizualizacji leczenia. Najczęściej pacjenci otrzymują około 25- 50 nakładek. Pacjent podczas wizualizacji 3D dokładnie wie na początku leczenia, ile tygodni potrwa prostowanie zębów. Czas leczenia jest przewidziany na samym jego początku Pacjent wie, czy będzie leczony pół roku, rok czy 2 lata.

Z czego wykonany jest aparat ortodontyczny Invisalign?

Aparat Invisalign składa się z serii przezroczystych nakładek ortodontycznych wykonanych z miękkiego, przezroczystego silikonu.

Jak należy czyścić aparat ortodontyczny Invisalign?

Do czyszczenia używamy zwykłej szczoteczki i pasty do zębów. Nie wymaga on specjalnych produktów koniecznych do czyszczenia. Nakładki wymieniane co 7-10 lub 14 dni, nie wymagają specjalnego traktowania i zachowują swoją przezroczystość podczas użytkowania.

Jak długo trwa leczenie?

Leczenie prostującymi nakładkami na zęby Invisalign może trwać krócej niż tradycyjnym aparatem. Przede wszystkim na etapie planowania i wizualizacji leczenia jest ono przewidywalne i każdy pacjent dokładnie wie, ile będzie trwało jego aktywne leczenie ortodontyczne. Szacowany okres leczenia to pół roku, rok czy dwa lata, w zależności od stopnia skomplikowanej wady zgryzu. Nakładki Invisalign pacjenci noszą zgodnie z planem leczenia dobranym indywidualnie i zaakceptowanym podczas wizualizacji 3D. Najczęściej pacjenci otrzymują około 25- 50 nakładek. Pacjent podczas wizualizacji 3D dokładnie wie na początku leczenia, ile tygodni ono potrwa. Nakładki ortodontyczne Invisalign muszą być noszone około 22 godziny na dobę.

Czym różni się aparat Invisalign od tradycyjnych aparatów?

Aparat Invisalign jest nowoczesną metodą prostowania zębów pozwalającą pacjentowi zdjąć aparat kiedy tylko ma na to ochotę. Cały zestaw zawiera komplet nakładek dostosowanych indywidualnie do każdego pacjenta. Nakładki są wykonane z przezroczystego materiału i są niewidoczne na zębach, dlatego tą metodę nazywa się również niewidoczną ortodoncją.
Tradycyjne aparaty montowane są na stałe do zębów w postaci przyklejanych zamków. Zamki mogą być metalowe lub ceramiczne. Dodatkowo zamki na zębach łączy się różnego rodzaju łukami oraz przywiązuje się ten łuk za pomocą ligatur metalowych lub gumek. Tradycyjny aparat jest widoczny na zębach i nie można ściągać w dowolnej chwili. Pacjenci przy stosowaniu aparatu tradycyjnego szczególnie skarżą się na niewygodę podczas jedzenia oraz podczas higieny jamy ustnej. Niejednokrotnie metalowe elementy tradycyjnego aparatu ranią policzki czy inne tkanki miękkie w jamie ustnej. Przy stosowaniu tradycyjnego aparatu konieczne są wizyty kontrolne co 4 tygodnie. Przy stosowaniu aparatu Invisalign wizyty kontrolne mogą być rzadsze co 6 tygodni lub rzadziej.

Porównanie leczenia

Tradycyjny aparat

Invisalign

Skutecznie leczy różne wady zgryzu

+

+

Prostuje zęby

+

+

Estetyka aparatu

-

+

Niewidoczność aparatu

-

+

Łatwość higieny

-

+

Brak ograniczeń jedzeniowych

-

+

Brak uszkodzeń tkanek miękkich (policzków)

-

+

Możliwość zdjęcia aparatu w dowolnym momencie

-

+

Rzadkie wizyty kontrolne

-

+

Przewidywalność długości leczenia

-

+

Kiedy mogę ściągnąć przezroczysty aparat ortodontyczny Invisalign?

Nakładki Invisalign mogą być zdejmowane przez pacjenta, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie powinny być jednak zdejmowane na dłużej niż 2 godziny dziennie. Najczęściej nakładki Invisialign są zdejmowane przez pacjentów podczas jedzenia i podczas mycia zębów. Zdarza się również, że pacjenci zdejmują nakładki podczas ważnych życiowych wydarzeń takich jak np. wystąpienie publiczne.

Czy łatwo zachować higienę przy stosowaniu niewidocznych nakładek ortodontycznych Invisalign?

Bardzo łatwo zachować higienę podczas stosowania niewidocznych nakładek ortodontycznych Invisalign. Każdorazowo podczas mycia zębów można nakładki zdjąć. Po zdjęciu nakładek możliwe jest dokładne oczyszczenie zębów, dziąseł i języka. Po dokładnej higienie jamy ustnej czyścimy również nakładki. Po przeprowadzeniu higieny możemy w dowolnym momencie nakładki znowu założyć.

Jak często muszę zmieniać przezroczyste nakładki ortodontyczne Invisalign?

Przezroczyste nakładki Invisalign są wyprodukowane indywidualnie dla każdego pacjenta. Ilość nakładek uzależniona jest od wady zgryzu i planu leczenia. Jedną nakładkę nosi się najczęściej od 7 do 10 dni. Następnie zmienia się nakładkę na kolejną. Częstotliwość zmiany nakładek jest uzależniona od szybkości zmiany położenia zębów i jest zależna od predyspozycji każdego pacjenta.

Czy przezroczysty aparat ortodontyczny przeszkadza w mówieniu?

Najczęściej po paru godzinach lub dniach pacjenci przyzwyczajają się do nakładek i nie przeszkadzają one w mówieniu. Bezpośrednio po pierwszym założeniu nakładek mówienie bywa utrudnione. Mija ono sukcesywnie w miarę przyzwyczajenia się do noszenia Invisalign.

Czy dzieci mogą być leczone aparatem ortodontycznym Invisalign? 

Tak. Nakładki Invisalign stosowane są we wszystkich grupach wiekowych.

W jakim wieku zakłada się niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign?

Nie ma przeciwskazań wiekowych w leczeniu nakładkami Invisalign. W Stanach Zjednoczonych, gdzie bardzo popularne jest leczenie metodą Invisalign, leczone są dzieci w wieku od około 13 roku życia, ale też dorośli, którzy decydują się na leczenie w późnym wieku - po 50 roku życia.

Czy Invisalign to sprawdzona metoda prostowania zębów?

Na całym świecie metodę przezroczystych aparatów ortodontycznych zastosowało i zostało wyleczonych ponad 4 miliony pacjentów. Prostowanie zębów metodą Invisalign z sukcesem zastępuje tradycyjne metody leczenia ortodontycznego. Jest także bardziej dokładna dzięki użyciu nowych technologii - skanera wewnątrzustnego i wizualizacji 3D obrazującej końcowy efekt leczenia. Dzięki zastosowanej, zaawansowanej technologii możliwe jest zaplanowanie leczenia i przesunięcie zębów z dokładnością co do 0,1 mm.

Czemu większość pacjentów jest leczona tradycyjnymi aparatami?

Metoda Invisialign znana jest na rynku leczenia ortodontycznego już ponad 10 lat. Jak każda przełomowa i innowacyjna metoda wzbudzała początkowo nieufność i zdobywała bardzo powoli rzesze swoich zwolenników. Dzisiaj, kiedy ponad 4 miliony pacjentów na całym świecie skorzystało już z metody Invisialign i okazała się ona skuteczna, staje się ona coraz bardziej popularna i kto wie, czy w przyszłości nie zastąpi całkowicie tradycyjnych aparatów z zamkami ortodontycznymi.

 

Ile kosztuje niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign?

System Invisalign kosztuję od 12 000 PLN.  Konsultacja ortodontyczna u lekarza Invisalign to koszt 200 PLN a konsultacja ortodontyczna ze skanowaniem zębów 3D to 500 PLN.  Konsultacja ortodontyczna razem ze skanem zębów, planem i wizualizacją leczenia kosztuje 1500 PLN.

Niewidoczne aparaty ortodontyczne Invisalign

to lepsza alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Nie niszczą szkliwa, nie powodują dolegliwości bólowych.

Nakładki ortodontyczne prostujące zęby

to nowoczesna metoda pozwalająca uzyskać wymarzony uśmiech.

Przezroczysty i niewidoczny aparat ortodontyczny na zęby

jest zdejmowalny na czas mycia zębów czy jedzenia.

Niewidoczna ortodoncja

dla dorosłych jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Ortodoncja dla dorosłych

metoda Invisalign to najlepsze rozwiązanie na rynku

Niewidoczne nakładki ortodontyczne

to przełom w ortodoncji

Przezroczyste nakładki ortodontyczne

nie uszkadzają szkliwa zębów

 

 

Your Dentist
Lek.stom. Marzena Kupis 


ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać