Lek. stom. Marzena Kupis

Ukończyła Akademię Medyczną w 1997 roku. 20 lat w zawodzie. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej - licówki porcelanowe (pełnoceramiczne), licówki kompozytowe, sztuczne szkliwo tzw. bonding, a także w pełnoceramicznych uzupełnieniach protetycznych ( korony pełnoceramiczne). Uczestniczka wielu szkoleń i sympozjów, głównie z zakresu protetyki, licówek, implantów oraz zaburzeń zwarcia (okluzja). 

marzena kupis licówki warszawaPraca to dla doktor Marzeny Kupis dla połączenie wiedzy, doświadczenia, pasji, a także możliwości, które niosą za sobą nowoczesne rozwiązania współczesnej stomatologii. Celem lek.stom. Marzeny Kupis jest zapewnienie pacjentom pięknego i zdrowego uśmiechu. Najlepiej czuje się w stomatologii zachowawczej z minimalną preparacją zębów oraz w stomatologii estetycznej. Ceniona w Polsce i za granicą. Z racji swojego doświadczenia, chętnie proszona o komentarz dotyczący szeroko pojętej stomatologii. Udzieliła wywiadu w Wysokich Obcasach, w Dzień Dobry TVN wypowiedziała się co do zasadności powrotu gabinetów stomatologicznych doszkół, w Dzień Dobry Polsko wyjaśniła, jak stomatologia estetyczna i odbudowa zębów wpływa na rysy twarzy. W Pytaniu na śniadanie Konsultowała teksy medyczne w prasie, między innymi w Dobrym Tygodniu.

Ma duże doświadczenie w leczeniu pacjentów w znieczuleniu ogólnym (narkoza)

Wyspecjalizowała się w licówkach pełnoceramicznych więcej>>>

Czym są licówki porcelanowe?

Licówka to bardzo cienka płytka porcelanowa lub kompozytowa nakładana przez stomatologa na zęby, tak by skorygować kształt, wilkość i kolor zęba. Kolor licówki porcelanowej jest zbliżony do naturalnej barwy szkliwa zębów. Nasz gabinet dysponuje próbnikiem kolorów licówek i wybiera go wspólnie z pacjentem, tak by korespondował nie tylko z innymi zębami, ale też z kolorem cery pacjenta. Słynny i pożadany przez wszystkich Hollywood Smile to nic innego jak pakiet licówek porcelanowych.

Licówka pełnoceramiczna jest zbudowana z podbudowy ( porcelana z cyrkony oraz tlenek glinu). Posiada takie same warstwy jak naturalny ząb: szkliwo i zębinę porcelanową. Podstawową cechą licówek pełnoceramicznych jest idelana przepuszczalność światła dzięki czemu licówki porcelanowe się nie świecą i są trudno zauważalne. Nowoczesne licówki są bardzo cienkie. W większości przypadków wymagają usunięcia cienkiej warstwy zęba. Licówki pełnoceramiczne zawsze wykonujemy na indywidualne zamówienie. To produkt szyty na miarę. 

Jakie są wskazania do założenia licówek porcelanowych?

Licówki zakładamy w kilku przypadkach:
>Trwałe i nieestetyczne przebarwienia szkliwa, których nie da się wybielić
>Uszkodzenia i starcia szkliwa w tym pęknięcia lub złamania na skutek wypadku czy zgrzytania zębami
>Poprawy estetyki zębów
>Likwidacja niewielkich stłoczeń
>Zniwelowanie przerw między zębami, w tym diastemy, czyli przerwy między jedynkami
>Niewielkie wady zgryzu

 

Czy istnieją przeciwwskazania do założenia licówek porcelanowych?

Czasem zdarza się, że pacjent nie w pełni kwalifikuje się do założenia licówek porcelanowych. Powodami może być: bruksizm (inaczej zgrzytanie zębami), poważne wady zgryzu wymagajace leczenia ortodontycznego, obgryzanie paznokci, nieleczona próchnica, brak higieny jamy ustnej, zbyt małe lub krókie zęby, stany zapalne dziąseł, paradontoza, choroby przyzębia, słabe szkliwo, zniszczone zęby z dużymi wypełnieniami (plombami). Jednak najczęściej w większości przypadków udaje nam się założyć licówki uprzednio wyeliminowaszy istniejące przeciwskazania.

Masz pytania? Chcesz się umówić na konsultację? ZADZWOŃ: 604 555 704

Your Dentist.pl
Lek.stom. Marzena Kupis 


ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać