Licówki porcelanowe Warszawa | Your Dentist

Licówki porcelanowe Warszawa

Licówki porcelanowe od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Doktor Marzena Kupis specjalizuje się w wykonywaniu licówek porcelanowych oraz koron porcelanowych (stomatologia estetyczna). Od 20 lat wykonuje licówki porcelanowe, licówki kompozytowe oraz korony pełnoceramiczne. Wyspecjalizowała się w odbudowie zębów sztucznym szkliwem.

 

licówki warszawa cenaWielu pacjentów zgłasza się do naszego gabinetu, ponieważ nie są zadowoleni z wyglądu swoich zębów. Atrakcyjność twarzy, w tym również ładny uśmiech, ma ogromny wpływ na dobre, psycho-socjalne samopoczucie każdego z nas, a estetyczne zabiegi stomatologiczne mają na celu zwiększenie samooceny pacjenta. Nikogo nie trzeba przekonywać, że piękny uśmiech to największa ozdoba twarzy. Każdy pacjent oczekuje, aby jego uśmiech był doskonały i trwały, a my przedstawiamy mu możliwe rozwiązania, bo zawsze jest ich kilka. Dla stomatologa najważniejsze jest, aby jak najbardziej chronić zęby naturalne i minimalizować ich preparację. W niektórych jednak przypadkach lekarz musi oszlifować zęba. W tym przypadku w sukurs przychodzą licówki porcelanowe. Podstawą uzyskania naturalnego i pięknego uśmiechu jest harmonia uzyskiwana dzięki odpowiednio uformowanemu uzupełnieniu protetycznemu zęba wraz z otaczającym go dziąsłem. Rodzaj wybranego uzupełnienia estetycznego musi uwzględniać indywidualne cechy uzębienia pacjenta, a zamierzony cel można osiągnąć tylko przy ścisłej jego współpracy z lekarzem stomatologiem i technikiem dentystycznym. Podczas estetycznej rekonstrukcji uzębienia analizujemy z pacjentem jego oczekiwania, dobieramy właściwy kolor i kształt zębów, informujemy dokładnie o przebiegu pracy i efekcie końcowym. Każda odbudowa powinna współgrać z twarzą , spełniać funkcjonalność naturalnych zębów , utrzymać napięcie tkanek miękkich twarzy. Głównym celem doktor Marzeny Kupis jest spełnić oczekiwania estetyczne pacjenta i dobrać uzupełnienia tak, aby jak najmniej ingerować w naturalne zęby. Uśmiech można szybko i trwale poprawić dzięki licówkom porcelanowym. Przy tym uzupełnieniu nie uszkadzamy zbyt dużo tkanki zęba, a efekt jest zdumiewający i trwały. Licówki porcelanowe to najcześciej wykonywane uzupełnienie estetyczne w naszym gabinecie. 

Czym są licówki porcelanowe?

Licówka porcelanowa to bardzo cienki pasek porcelany zakładana na część licową ( przednią) uprzednio oszlifowanego zęba. Licówka porcelanowa w miarę upływu czasu oraz i eksploatacji zębów nie zmienia koloru i nie może być zabarwiona przez jedzenie czy napoje, typu curry, porzeczki, czerowne wino. Licówka zachowuje swój blask i połysk przez całe swoje "życie". Nie jest potrzebne wybielanie zębów.

Kiedy należy użyć licówki porcelanowej?

Czasem jedynym ratunkiem dla przebarwionych, uszkodzonych czy startych zębów są licówki porcelanowe. Licówki porcelanowe świetnie likwidują niewielkie stłoczenia zębów, korygują kolor zębów oraz zamykają przerwy między przednimi zębami tzw. diastemy. Tylko dzięki licówkom możesz cieszyć się tzw. hollywood smile. Śnieżnobiałe zęby gwiazd to w większości właśnie licówki porcelanowe. 


Zobacz metamorfozy naszych pacjentów
.

Jakie są główne zalety i cechy licówek porcelanowych?

Nowoczesne licówki są bardzo cienkie. W większości przypadków wymagają usunięcia tylko cienkiej warstwy zęba. Licówki porcelanowe dają wrażenie naturalnego zęba. Licówki zawsze wykonujemy są na indywidualne zamówienie. Indywidualna praca w zespole pacjent-lekarz-technik dentystyczny pozwala na dopasowanie kształtu i koloru licówek spełniając oczekiwania pacjenta oraz lekarza.

Licówki bez szlifowania. Czy zawsze?

Jeśli warunki na to pozwalają można wykonać licówki bez szlifowania zęba. Dotyczy to najczęściej zamknięcia diastemy (przerwy między zębami) oraz zmiany koloru zębów. Licówki bez szlifowania są bardzo cienkie. Ich grubość to około 0,3 mm. Nie wpływa to jednak na ich trwałość - są równie trwałe i mocne jak licówki, który wymagają oszlifowania zęba. W tym wypadku wyboru mamy dwa materiały z którego wykonane są licówki: kompozyt Enamel (sztuczne szkliwo) oraz porcelanę.  Nie każdemu jednak możemy założyć licówki bez szlifowania. Zależy to w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zawsze jednak proponujemy pacjentowi najbardziej optymalne i dopasowanie do niego rozwiązania, jakie niesie za sobą stomatologia estetyczna.

Licówki kompozytowe (sztuczne szkliwo). Dla kogo?

Licówki kompozytowe wykonujemy z najwyższej jakości materiału kompozytowego Enamel ( sztuczne szkliwo) dzięki czemu pacjent bardzo szybko uzyskuje piękny uśmiech. Główne zalety  licówek kompozytowych to przede wszystkim bezpośrednia odbudowa w jamie ustnej. Przy licowaniu jednego lub dwóch zębów pracę taką kończymy podczas jednej wizyty. Korekta kilku zębów sztucznym szkliwem (np.6-8) odbywa się na dwóch wizytach, gdyż taką pracę wykonuje technik dentystyczny. Całość estetycznej odbudowy trwa około 5 dni. Głowne zalety licówek kompozytowych to zaspokojenie wysokich wymagań estetycznych pacjenta oraz o połowę niższy koszt w porównaniu do licówek porcelanowych.

Ile kosztują licówki na zęby?

Cena licówek pełnoceramicznych to 2100 PLN za jeden punkt, czyli za jeden ząb. Cena licówek wynika z kilku przyczyn: po pierwsze z zastosowania wysokiej jakości materiału, w tym wypadku wysokogatunkowej porcelany. Po drugie: nakład pracy, jaki w zakładanie licówek musi włożyć lekarz stomatolog oraz technik - protetyk stanowią o cenie licówek. Każda praca to współpraca technika i lekarza stomatologa, zarówno w pracowni protetycznej jak i w gabinecie stomatologicznym. Zakładanie licówek przebiega w kilku etapach począwszy od konsultacji, przez pobranie wycisku dolnego i górnego łuku zębowego, po indywiduane napalanie oraz ostateczny montaż. Cały proces jest skomplikowany i czasochłnny, ale pacjent może cieszyć się pięknym, hollywodzkim uśmiechem. Niektórzy pacjenci wybierają licówki kompozytowe, czyli zbudowane z kompozytu ( sztuczne szkliwo). Cena jest niższa, ale efekt nie jest tak spektakularny jak przy licówkach porcelanowych.

 

Your Dentist.pl
Lek.stom. Marzena Kupis 


ul. Grzybowska 2/32
00-131 Warszawa

Zobacz jak dojechać